ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12597334
*
nr 1259 7334
Spegel
Gustaviansk stil, 109x74
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2019
kl 19:00:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 12:58:27
1
350 kr
29/5 15:09:27
2
500 kr
1/6 22:20:06
3
800 kr
2/6 12:42:44
4
1.000 kr
3/6 16:43:00
3
1.000 kr
3/6 16:43:00
4
1.000 kr (Budbetjänt)
3/6 16:54:08
3
1.100 kr
3/6 18:03:43
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1259 7334
Spegel
Gustaviansk stil, 109x74
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/5 12:58:27 | 1 | 350 kr |
29/5 15:09:27 | 2 | 500 kr |
1/6 22:20:06 | 3 | 800 kr |
2/6 12:42:44 | 4 | 1.000 kr |
3/6 16:43:00 | 3 | 1.000 kr |
3/6 16:43:00 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
3/6 16:54:08 | 3 | 1.100 kr |
3/6 18:03:43 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53